Telegram grubuna katılan herkes aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.

 1. Amatör telsizcilik, teknoloji, gündem hakkındaki konular konuşulup tartışılabilir.
 2. Gruba gönderilecek tüm mesajlarda sade, kurallara uygun ve akıcı bir dil kullanılması gerekmektedir.
 3. Grupta bir başkasına saldıran, küçük düşüren ifadeler kullanılması yasaktır.
 4. Grupta siyaset, din, milli değerler gibi konuların yanı sıra TCK kapsamında suç olarak değerlendirilen konuların konuşulması yasaktır.
 5. Grupta bireysel olarak sahip olunan cihazın satış duyurusu yayınlanabilir. Bunun için satan ve alan kişinin çağrı işareti sahibi olması gerekmektedir. Bireysel cihaz satışı için ilgili kişinin cihaz fotoğrafları, ürünün fiyatı, çağrı işareti ve telefon numarasını açıkça paylaşması gerekmektedir. Cihaz satışını sürekli olarak ve/veya ticari bir gelir elde etmek üzere yapan kişilerin satış, reklam ve pazarlama yapmalarına izin verilmez.
 6. Grupta paylaşılan içerik, üye listesi ve multimedya içeriğini; iletme, ekran görüntüsü alma ya da kopyalama yoluyla farklı mecralarda paylaşmak yasaktır.
 7. Gönderdiğiniz içeriği anlamı değişmediği sürece güncellemek ve değiştirmek serbesttir. Anlam değişikliğine uğrayan değişiklikler için gönderinin silinmesi ve yeni gönderi paylaşılması gerekmektedir.
 8. Kelime kelime içerik paylaşmak (flood yapmak) yasaktır. Paylaşmak istediğiniz içeriği tek cümle ya da paragraf haline paylaşılması gerekmektedir.
 9. amatortelsiz.com.tr ekibi tüm amatör telsiz derneklerine eşit mesafededir. İlgili derneğin yasal temsilcisi grupta yok ise o derneği kötülemek, tüm dernek üyelerini zan altında bırakacak ifadeler kullanmak yasaktır.
 10. Grubun yöneticileri bu kurallara uyulup uyulmadığını denetlemek ve kurallara uygun davranmayan üye veya üyeleri gruptan uzaklaştırmaktan sorumludur.
 11. Kurallara uygun davranmayan üye herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın gruptan uzaklaştırılır ve tekrar girmemesi için engellenir. Eğer kurala uygun davranmayan yönetim ekibinden ise tüm yönetim yetkileri elinden alınır ve gruptan uzaklaştırılır.

Bu kurallar bütünü 16.11.2020 19:24 tarihinde güncellenmiştir.