Öne Çıkan

Acil Durum Hattı

0
0
(0)

Geçen haftanın en çok konuşulan konusu depremdi. 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında cep telefonu şebekeleri yoğunluktan çöktü. İstanbul’da yaşayanlar yakınlarına ulaşamadı. WhatsApp, BiP ve birçok farklı alternatif platforma görev düştü. Depremler ise anlık olarak telefonlardan takip edildi. Biz de deprem gibi doğal afet durumlarında hangi teknolojilerin ve çözümlerin kullanılabileceğini araştırdık.

ISI HARİTASINI ÇIKARIYOR

GERÇEKLEŞEN depremleri öğrenebilmenin çok farklı yolları var. Kandilli Rasathanesi’nin sosyal medya hesapları bunlardan biri. Ancak akıllı telefon uygulamalarında da farklı yenilikler bulunuyor. ‘Earthquake’ uygulaması da dikkatimizi çeken uygulamalar arasında. Earthquake’in en önemli özelliği, depremlerin gerçekleşme konumlarını noktasal ve ısı haritası olarak ekrana getiriyor. Takip etmek istediğiniz şehir veya ülkelerdeki depremler anında bildirim olarak size ulaşıyor. Ayrıca uygulamadaki filtreleme özelliği sayesinde hangi şiddetteki depremlerin bildirim olarak size iletileceğiniz de ayarlayabiliyorsunuz. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere 2 farklı sürümü var.

Bu içerik yararlı mıydı?

Kalplere dokunarak puan verebilirsin!

Ortalama Puan 0 / 5. Puan sayısı: 0

Henüz oylanmamış. İlk sen oy kullan.

TA4VA
Kaan Çalışkan (TA4VA) Dijital Pazarlama & Reklamcılık Uzmanı. TOBB Aydın Genç Girişimciler Kurulu başkan yardımcısı, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Aydın Şubesi başkanıyım. 8 senelik radyo amatörüyüm. amatortelsiz.com.tr projesinin fikir işçisiyim.

Yakalanan teröristin ifadesiyle PKK’nın cephaneliği ele geçti

Sonraki haber

Bunlar da ilginizi çekebilir

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha fazlası Öne Çıkan